Главная » 2009 » Ноябрь » 1 » Gramatika engleskog jezika: Mustafa Tanović
08:43
Gramatika engleskog jezika: Mustafa Tanović

http//www.photoload.ru/data/18/c8/0c/18c80ce8cbae9be00f9abc5375be7aa8.jpg


Gramatika engleskog jezika
Author: Mustafa Tanović
Publisher: Fakultet humanističkih nauka univerziteta "Džemal Bijedić"
Publication date: 2002
ISBN: 9958-604-06-X
Number of pages: 216
Format / Quality: PDF/Excellent
Size: 4.6 MB
Ova kratka gramatika namijenjena je prije svcga studentima engleskog jezika, studentima na drugim fakultctima i učenicima srednjih škola. Tokom dugogodišnjeg i neposrednog rada sa velkim brojem učenika u Bosni i Hercegovini na osnovnoškolskom, srednjoškolskom i visokoškolskolskom nivou, autor je stekao bogato iskustvo i pouzdan uvid u teškoće sa kojima·se naši učenici i studenti suočavaju u procesu učenja engleskog jezika. Precizan uvid u prirodu i učestalost grešaka naših učenika i studenata u BiH i naših izgnanika u New York-u omogućio jc autoru da vise pažnje i prostora u knjizi posvcti onim jezičkim zakonitostima engleskog jezika koje za našu populaciju predstavljaju najveće poteškoće.

U svom radu autor je, u svojstvu savjetnika za nastavu engleskog i njemačkog jezika, imao mogućnost i obavezu preporučiti rad velikog broja nastavnika i profesora engleskog jezika, pratiti i registrirati, njihova iskustva i teškoće, pronalaziti rješenja za takve teškoće i preporučiti postupke kojima će se postizati bolji nastavni rezultati. To je, svakako, imalo uticaja na opredjeljenja i praktična rješenja u ovoj knjizi.

Vjerujem da će knjiga biti od pomoći i svim drugima koji se, iz profesionalnih i drugih razloga, opredjeljuju da preciznije upoznaju način funkcionisanja engleskog jezika, da ga bolje razumiju, da uspješnije komuniciraju na ovom svjetskom jeziku.

Knjiga je napisana u New Yorku, gradu u kojem su se našli mnogi naši izgnanici. Neki su imali osnovna znanja i vještine potrebne za minimalno komuniciranje na engleskorn jeziku, drugima je susret sa engleskim jezikom u New York-u bilo prvo iskustvo sa ovim jezikom. Većina polaznika kurseva, koje jc autor organizirao za naše izgnanike, bili su u poodmakloj životnoj dobi. Iskustvo stečeno u radu sa odraslim polaznicima bilo je višestruko korisno i dragocjeno. Većina polaznika kurseva u New York-u bila je prinuđena brzo usvajati vještine nužne za najjednostavniju komunikaciju kako bi se mogli na tržištu rada, u izuzetno teškim uvjetima i u jakoj konkurenciji, karakterističnoj za američko tržlište rada, uključivati u neke poslove u novoj sredini i tako prehranjivati svoju porodicu.

Nadam se da će ova knjiga pomoću ne same studentima i učecnicima već i najširoj populaciji u Bosni j Hercegovini da uspješnijc uči ovaj svjetski jezik, koji je sticajem okolnosti postao važan uvjet za uspješnost u svim vrstama poslova, u gotovo svim domenima ljudskog rada.


ifile
megaupload
Password: uztranslations
Категория: Английский|English | Просмотров: 1744 | Добавил: tatarinx | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]